Znajdź nas (Na Ryby/Let's Fish)! nk.pl Strona fb Grupa fb Insta
Znajdź nas (Fishing Clash)! Strona fb Grupa fb

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
różnice między zanętami (K, Q, JO)
Witam,

Chciałbym zapytać, czy istnieje jakaś rzeczywista różnica pomiędzy zanętami: K (niespotykana zanęta na największe ryby), Q (specjalna zanęta na największe ryby) oraz JO (sztuczna zanęta na jesiotra ostronosego).
Jedyną, dosyć oczywistą różnicą, którą zauważyłem i która jest dobrze znana, jest to, że JO użyta na łowiskach, na których występuje jesiotr ostronosy (Kraina Jesiotrów, Mississippi, New York, Dunaj), pozwala wyciągać prawie wyłącznie jesiotry ostronose, więc jest bezużyteczna jako zanęta uniwersalna. Poza tym, większych różnic nie widzę, ale możliwe, że nie przyglądałem się szczególnie, dlatego też chciałbym się dowiedzieć na ten temat czegoś więcej.
Odpowiedz
Jeśli łapiesz na spławik, to na ww. łowiskach spokojnie możesz łapać na JO, nie wyciągając joOczko Wystarczy jako przynęty nie zakładać żywca z tego co pamiętam.

A co do różnic, proszę sprawdzić na dużych rybach, gdzie waga znacznie przekracza możliwości wędki. Dołożyć siłkę 60 i np wysoką klubową. Wtedy można obserwować różnice między zanętami. Powinno być widać w średniej wadze ryb.

Przykład:
Jeśli na wędkę 500kg wyciągamy z bonusami max 2000kg, to średnia waga wyciąganych ryb przy użyciu jo wyniesie 70%, przy Q 80% a przy czerwonej 90% (wagi maksymalnej).

Oczywiście podany poziom procentowy jest tylko w celu aby zobrazować działanie zanęt. Na każdą z wymieniowych zanęt jesteśmy w stanie złapać wagę maksymalną.

Przy małych rybach różnice się zacierają.
Odpowiedz
Jo bardziej skuteczne przy spławiku tak mi  się wydaje king czy Q na morskich i  tak zauważyłam że na kingu wyciągnę większą rybę niż na jo oczywiście morskie też łowie na jo bo też wchodzą na 99 ale przy tych gigantycznych rybach king chyba najlepszy .To takie moje spostrzeżenie  Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości