Znajdź nas (Na Ryby/Let's Fish)! nk.pl Strona fb Grupa fb Insta
Znajdź nas (Fishing Clash)! Strona fb Grupa fb

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka porad-Jak łowić 115...
#1
Poradnik nie jest mój lecz użytkownika dabar za co mu dziękuję.
Postanowiłem przenieść go z Komentarzy-tutaj ponieważ może Wam się przydać..
.................................................................................................

Fajny gotowiec.
Zasada dobierania sprzętu do legend jest dość prosta.
Wędka i żyłka nie ma znaczenia a nawet gdyby miała to podawanie ich w "przepisach" mija się z celem gdyż na daną wędkę i żyłkę lvl 200 wyjmie o wiele większą rybę niż lvl 100 więc wędka i żyłka musiałby być podawana wraz z levelem gracza, który na dany zestaw trafił dana legendę.
Spławik
HAK
Sprawdzamy rekord ryby, szukamy haka 10 razy mocniejszego z zaokrągleniem w dół
Przykład:
- rekord ryby 10,100 kg
10,100 x 10 = 101 kg
- zakładamy hak 100 kg (ideałem byłyby haczyk 101kg), jeżeli nie ma takiego zakładamy o rozmiar mniejszy; UWAGA - nie zakładamy większego bo nam dana ryba nie wejdzie. W przypadku wątpliwości co do haka zakładamy przynętę dedykowaną lub magiczną i sprawdzamy czy nie wyskoczy info: "Zmień sprzęt..."
PRZYNĘTA
(Dedykowane i magiczne odpuszczam)
Najpierw sprawdzamy te z obrazka. Jeżeli mamy szczęście to rybka będzie wskakiwać 100/100, jeżeli nie to jedziemy po kolei i szukamy tej przynęty, na którą wchodzi najwięcej pożądanej ryby.
ZANĘTA
Konieczność lub brak konieczności użycia zanęty podyktowana jest wielkością haka.
W naszym przykładzie zanęta nie jest konieczna ponieważ i tak na ten hak będą nam wchodzić ryby powyżej 10kg, przy rekordzie 10,100 prawdopodobieństwo trafienia 115 jest takie same bez jak i z zanętą. Ale gdyby nie było haka 100kg i musielibyśmy łowić na np. 95kg wtedy zanęta się przyda. Jeżeli ryba wskakuje rzadko a jest na nią zanęta dedykowana zawsze można ją sypnąć

Spinning i morska
BŁYSTKA
Sprawdzamy rekord ryby, szukamy błystki, której DOLNA granica wagi jest jak najmniej mniejsza od rekordu.
Przykład:
- rekord ryby 10,100
- zakładamy błystkę od 10 do 100 kg
ZANĘTA
Analogicznie jak przy spławiku

Szukajcie własnej legendy, to dopiero frajda.

Waga ryb oraz moc haków i błystek podane w przykładach zostały wzięte z sufitu tylko dla zobrazowania. NIe wiem czy są takie haki, błystki i ryby o takim rekordzie.
UID: alone.ed182ba767ba0897
Odpowiedz
#2
Jedynym wyjątkiem chyba jest Tucunare - 115 wchodzi na hak 93, gdzie waga ryby to 9,213 Uśmiech
Odpowiedz
#3
Ooo nie wiedziałem. Ale też w drugą stronę - płotka nie pójdzie na hak 30 kg mimo że rekord to niby 3,5 kg i tak samo sterlet - hak maks 25 a rekord 75kg......
Odpowiedz
#4
Rekord płoci to 2,920, przynajmniej na LF. Dlatego hak max 25. Sterlet na LF rekord 25,638, dlatego hak max 250.

Widzę tu pewną prawidłowość. Macie inne rekordy niektórych ryb, ale max haki dokładnie takie jak u nas na LF Uśmiech
Odpowiedz
#5
Z płocią i sterletem na FB jest jakiś błąd. Płoć 3,521 kg o ile pamiętam, a sterlet ponad 70 kg......i najlepsze, że na płotkę nie założysz 30 kg haka, a na sterleta nic powyżej 25
Odpowiedz
#6
Te zasady z hakami i błystkami dzięki którym przy polowaniu na 115 można było odfiltrować mniejsze okazy to juz mo9zna odłożyć do lamusa. Po wprowadzeniu leveli wytrenowania ryby trudno oszacować jaki hak czy też błystka będą odfiltrowywać ryby najbliżej rekordu.

Przykładem niech będzie jaż. Jezeli ktoś nie pamięta ile wynosił rekord tej ryby przed wprowadzeniem treningów to widząc obecną metryczkę tej ryby oraz na ile wytrenował jazia założy nie ma możliwości by bez metody prób i błedów założyc odpowiednią błystkę lub haczyk. W tym przypadku będzie to hak lub błystka 60 kg. A patrząc w metryczkę na rekord jazia 6.602 wypadałoby założyć hak 61 kg. Dawniej zakładając hak 61 kg jazia by się nie złowiło. Dziś znamy rekord jazia dla poziomu wyszkolenia 20. Jeżeli gracz ma dajmy na to 3 level wyszkolenia tej ryby to zakładając hak 61 jazia nie złowi. Ale od pewnego poziomu wyszkolenia hak 61 będzie skuteczny. To od którego poziomu taki hak zakładać gracz musi sprawdzać metoda prób i błedów.

Jezli ma sie dożo czasu to można sobie próbować aż do skutku. W przypadku jazia sprawa tym łatwiejsza, ze na przykład na Małym Jeziorku mamy 100 % brania. Gorzej w przypadku ryb na które nie ma dedykowanej lub 100% skutecznej przynęty. Wówczas przy założeniu zbyt dużego haczyka można próbkować nieskończenie długo zanim sie dojdzie do wniosku ze prawdopodobnie za duży haczyk jak na poziom wyszkolenia naszej ryby założyliśmy.

Szybkie wykrycie rozmiaru haka jest szczególnie ważne w przypadku gdy goni nas czas. Na przykład w wyzwaniach. Mamy 5 minut czasu na założenie optymalnego haka. Jezeli wczesniej nie przećwiczyliśmy danej ryby to rozsądek nakazuje nie zakłada haka który sugeruje rekord z metryczki danej ryby. Jezeli nie mamy tej ryby wyszkolonej na 20 level albo bardzo blisko to w większości przypadków możemy stracić bezcenny czas na przekonanie sie , że hak jest zbyt duży. Lepiej od razu założyć haczyk dużo mniejszy niż wynikałoby to z rekordu ryby.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości