Znajdź nas (Na Ryby/Let's Fish)! nk.pl Strona fb Grupa fb Insta
Znajdź nas (Fishing Clash)! Strona fb Grupa fb

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różne pytania
Witam wszystkich serdecznie.
Jest to mój pierwszy post i mam kilka ( mam nadzieje ) frapujących pytań.

Kupiłem żyłkę premium ( 500$ ) do wędki morskiej. Jednak nie zauważyłem żadnej różnicy. Naprawdę!
vs
Jak kupiłem kołowrotek różnica była znaczna , bo istotnie przyśpiesza hol ryby . Z czego jestem akurat bardzo zadowolony. 8-)

Moje pytanie brzmi:
Czy to wędki 20 kg ; żyłka premium ( 80 kg ) podnosi RZECZYWISTĄ wagę ryb?
Cz żyłka premium wpływa chociaż częściowo na łowienie większych ryb?
( Jeżeli tak, proszę uzasadnić , kiedy warto ja kupić,
czy np. działa tylko w kompletnych zestawach wędki premium, lub działa skuteczniej w miarę kompletowania zestawu, czy jak? )

Drugim moim spostrzeżeniem jest mała efektywność blachy ( błystki premium) .
Tak więc 80 kg czy 20 kg, a nie widzę żadnej różnicy. Błystka podpisana jest : „błystka morska 80kg „

W związku z czym nasuwają się kolejne pytania;
- Kiedy warto kupić błystkę premium?

Zastanawiam się czy warto kupić inną błystkę :
"błystka na ryby morskie"
- Taka zielona , za 1000 $ Myślę że każdy łatwo skojarzy. Jest często polecana….Myślę że jest wielu graczy ją posiadających.

Bardzo proszę o szczegółowe informację, bo np; wydać 1000 $ i nie stwierdzić żadnej różnicy to marnotrawstwo i manipulacja finansami poczciwych graczy. Tudzież , chciałbym jednocześnie , aby moje spostrzeżenia i tematy , które poruszam okazały się pomocnymi wskazówkami dla wszystkich graczy w tym nowych, świeżych. A kupno oznaczało rzeczywistą korzyść , a nie wydawanie pieniędzy w najbardziej infantylny sposób i bez satysfakcji i możliwości naprawienia , cofnięcia, czy rehabilitacji z strony osób odpowiedzialnych za ich działanie.

p.s.
A przy okazji; brałem udział w turnieju, bo lubię turnieje i często biorę w nich udział-
czy normalne jest złowienie ryby 90 kg na wędkę 20 kg?
Uwzględniłem wszystkie możliwości (wg mojej zdobytej wiedzy) bonusy, bonusy klubowe, talenty, podbieraki, przypony itp.
Może być 40 kg, 50 kg, a nawet nieco większe , ALE 9O KILO ?????
np. bonus 60% + bonus klubowy 30% +.zanęta ( dajmy szacunkowo max; +10 kilo) , lepszy podbierak z 5 kg , talenty dajmy nawet 40 %
Wychodzi :
20 kg w normalna wędka + 120 % ( bonus, bonus klubowy, talenty) = 44 kg
Teraz szacunkowo dodajmy 5 kg za podbierak + 2 kg za przypon wychodzi m z 51 kilo .

A te 90kg czy nie wygląda to na jakiś rodzaj oszustwa lub błędu ?
Przecież NIE jest to moim zdaniem normalne, uwzględniając powyższe i fakt iż łowimy na taka samą wędkę.
Proszę również postarać się wyjaśnić mnie tą sytuacje, być może to efekt mojej ignorancji.
Być może takie sprawy kwalifikuj się do zgłoszenia gdzieś jako nadużycie, oszustwo, czy błąd?
Ja nie wiem, dlatego tak jest, więc za stosowne uważam przy okazji poruszyć ten temat.
No chyba nie chcecie brać udział w turnieju z wędką 20 kg , a ktoś prawie 100 kilo wyciąga, ktoś o tożsamym poziomie.
To trochę śmieszne i niewiarygodne

Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
Mnóstwo pytańUśmiech

W skrócie, większa żyłka delikatnie podnosi wagę ryb. Ale z tego co wiem, żyła większa o jeden, dwa stopnie od reszty sprzętu, potem nie ma znaczenia. Przynajmniej tak jest na kilku kontach u ludzi z którymi rozmawiałem. Czyli żyłka 80 powinna podnieść lekko wagę ryb łapanych na wędkę 20. Mówimy o sytuacji teoretycznej, bo w praktyce może być różnie.

"Zielona" blacha nie ma górnego limitu wagi, a czy jest lepsza od blach za monety przy niższych wagach? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Nie znam nikogo, kto robiłby porównanie. Sprzęt premium ma jedną ważną zaletę, potrzebuje niższego poziomu niż sprzęt za monety.

Co do turniejów... 90 na 20 jak najbardziej możliwe, kwestia lev, sprzętu i bonusów. Ja na wędkę 23 wyciągnę ponad 250kg (bez użycia siły).

Te wyliczenia, które podałeś to tylko teoria, która ma się nijak do tego co w grze. Każdy kolejny lev podnosi wagę ryb do góry. Przy okazji podbierak nie wpływa na wagę ryby.

Nie wiem na którym jesteś lev. Może konkurent ma lepszy przypon?
Odpowiedz
Burzanov napisał(a):Mnóstwo pytańUśmiech

Co do turniejów... 90 na 20 jak najbardziej możliwe, kwestia lev, sprzętu i bonusów. Ja na wędkę 23 wyciągnę ponad 250kg (bez użycia siły).

Te wyliczenia, które podałeś to tylko teoria, która ma się nijak do tego co w grze. Każdy kolejny lev podnosi wagę ryb do góry. Przy okazji podbierak nie wpływa na wagę ryby.

W jaki sposób wyższy lewel może wpływać na zwiększenie wagi ryb?
Przecież jest kategoria i łowi się na jedną wędke. ( tą największą )
Ktoś kto ma np; 170 poziom, nie będzie zakwalifikowany do wędki 20 kg, ponieważ nie jest to jego największa wędka, a tylko taka jest
brana pod uwagę w turnieju - najwyższa wędka - danej konkurencji np spławik.
Gdzie o tym można przeczytać , to o czym piszesz?
Odpowiedz
W grze zostało tak to ustawione, że każdy kolejny lev powoduje przyrost wagi maksymalnej o ok 1,5kg (bez dodatkowych dopalaczy). To może się różnić w zależności od wędki, przy dużych będzie większy przyrost, przy mniejszych mniejszy.

Przykład, dwa konta, ten sam sprzęt, jeden lev 100, drugi 200, łapiecie taką samą rybę (załóżmy, że dużą). Lev 100 wyciągnie maksymalnie X kg, lev 200 X+150 kg (mniej więcej).

Gdzie można przeczytać? No właśnie nigdzie i to jest największy problem tej gry. Praktycznie wszystkiego musisz dowiedzieć się sam.

"Ktoś kto ma np; 170 poziom, nie będzie zakwalifikowany do wędki 20 kg, ponieważ nie jest to jego największa wędka, a tylko taka jest
brana pod uwagę w turnieju - najwyższa wędka - danej konkurencji np spławik."

Teoretycznie masz rację, ale nie bierzesz pod uwagę, że na 170 lev jego największy spławik to właśnie 20kg Uśmiech Były różne próby zrobienia aby nie było takich różnic lev w turniejach między graczami i w zasadzie się to udało. Z tym, że jest kilka wyjątków.

Powyżej 200 lev, jest "wolna amerykanka" i lev 200 może trafić w turnieju na lev 376 (obecnie max na serwerze LF). Najmniejszą wędką bez górnego limitu lev, jest prawdopodobnie spławik 230kg (nie wiem jak ze spławikiem 195, bo kiedyś to on był najmniejszy w kategorii "open").
Odpowiedz
Burzanov napisał(a):W grze zostało tak to ustawione, że każdy kolejny lev powoduje przyrost wagi maksymalnej o ok 1,5kg (bez dodatkowych dopalaczy). To może się różnić w zależności od wędki, przy dużych będzie większy przyrost, przy mniejszych mniejszy.
Gdzie można przeczytać? No właśnie nigdzie i to jest największy problem tej gry. Praktycznie wszystkiego musisz dowiedzieć się sam.

Pierwsze zdanie byłoby bardzo cena informacja gdybyś miał uzasadnienie dowodowe. A nie wynikające z dociekań i spekulacji.
W innym wątku wskazałem, że 94 punkty przekraczam, bez talentu zręczność.
Mam siłę- jak na zdjęciu widać.
Poziom 37 - jest mnie przypisany jako "profesjonalista" Zresztą zdjęcie również to uwzględnia.
Jak widzisz same nieścisłości.
Jednak pytaj, być może dojdziemy dlaczego tak jest.
Ja twierdze, że przekroczyłem z powodu większej wędki spławikowej 5% siła
( przekroczenie wagi - jak widać- maksymalnej).
Odpowiedz