Znajdź nas (Na Ryby/Let's Fish)! nk.pl Strona fb Grupa fb Insta
Znajdź nas (Fishing Clash)! Strona fb Grupa fb

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany właściwości błystek spiningowych
#1
W ostatnich tygodniach zaobserwowałem dwie bardzo niekorzystne zmiany we właściwościach dwóch dedykowanych błystek spinningowych.

Można powiedzieć , że support "popsuł" dwie błystki dedykowane bardzo przydatne na niskich levelach. Podejrzewam, że prawdopodobnie zrobił to na prośbę jakiegoś niskolevelovego gracza, który  nie zdając sobie sprawy z ogromnych zalet zalet tych błystek zgłosił do supportu, że nie może z nich korzystać na swoim sprzęcie z powodu wysokich ograniczeń dolnej wagi na nich. 
Problem  w sumie był banalny. Faktem jest, że błystki z ograniczeniem dolnej wagi 40 kg nie da się za bardzo użyć na spinningu 5 kg (trzeba by duży przypon i dużą żyłke zastosować). Ale czy na takich małych wędkach, dedykowane blaszki są aż tak istotne?  Za to później na poziomach średnich od 20 aż do mniej więcej 80 kiedy możemy już korzystać w większych żyłek, przyponów i wędek owe błystki na wielu łowiskach były bardzo pożyteczne, pozwalając odfiltrowywać bardzo wiele gatunków mniejszych rybek i tym samym wydatnie zwiększając częstotliwość brań dużych ryb.

Konkretnie chodzi o:

1) błystkę na dorsza Murraya - kilka tygodni temu zniesiono dla tej błystki dolny limit wagi ryby który wynosił 42 kg.
    Błystka ta była szczególnie użyteczna na takich łowiskach jak:
Lake superrior - gdzie odsiewała 11 spośród 23 gatunków ryb. (12 gatunków ryb ma na tym łowisku minimalna wagę powyżej 40 kg)
-Bajakał 6/13
-Lake St. Clair 15/18 !!!  (na tym jeziorze błystka ta działała prawie jak dedyk bo dawało się na nią złowić tylko 3 gatunki ryb: dobosz, sum błękitny,sum płaskogłowy)
-Nowy Jork - 14/22 
-Alaska 12/17 !! (tu też była bardzo pożyteczna bo ograniczała liczbę łowionych gatunków ryb do 5)
-Fiord 12/21

2) błystkę na latesa - tę popsuto w tym tygodniu miała ograniczenie dolnej wagi ok 31-33 kg.

Smutny
Odpowiedz
#2
Wiesz, to, że one miały jakiekolwiek minimum to już było błędem i niedopatrzeniem ze strony supportu. Chyba po prostu przywrócili początkowe założenie.
Domyślam się, że owe blachy były dostępne od 1 lev a żeby je zastąpić potrzebny jest już wyższy poziom (i kolejna kasa). Blacha od 425 w górę czy blacha postrachu łowisk czy wędkarza doskonałego.

I czy popsuł? Pewnie było tak jak napisałeś. Niski lev kupił, założył i nie mógł wyciągnąć bo waga za niska. Zgłosił, że nie działa i usunęli błąd.
Odpowiedz
#3
Burzanov
Użyłem określenia "popsuli" bo ten błąd
"nie błąd" sprawiał, że te blaszki były bardzo wartościowe i pierwszą rzeczą gdy zaczynałem grę i dochodziłem do poziomu w którym gra się eventy było zakupienie tychżę blaszek. Znam jeszcze kilka takich blaszek ale niestety daleko im do tych dwóch Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości